25-letni złodziej, ujęty za kradzież alkoholu, okazał się poszukiwanym włamywaczem

W miasteczku Otwock, drobna kradzież alkoholu doprowadziła do aresztowania mężczyzny poszukiwanego przez służby policyjne za poważniejsze przestępstwo. Kiedy 25-letni mężczyzna został przyłapany na kradzieży spirytusu, nie zdawał sobie sprawy, że ta niewielka przestępcza akcja otworzy Pandora box jego kryminalnej przeszłości.

Gdy otwockie służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie przechwyconym przez ochronę sklepu za kradzież alkoholu, bezzwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia. Tam ustalili szczegóły incydentu i postanowili ukarać młodego mężczyznę mandatem w wysokości 500 złotych. Alkohol, który był przedmiotem kradzieży, został odzyskany i zwrócony na miejsce, skąd go zabrano.

Jednak to nie była koniec interwencji policji. Gdy funkcjonariusze zdecydowali się na sprawdzenie danych mężczyzny w swoich bazach informacji, doszli do wniosku, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legionowie za innym przestępstwem – kradzieżą z włamaniem. Policjanci natychmiast aresztowali 25-latka, który następnego dnia trafił do aresztu. Teraz będzie musiał spędzić tam najbliższe półtora roku.