23-latek zatrzymany za posiadanie i handel narkotykami: Policja zabrała ponad pół kilograma środków odurzających

Aresztowanie mężczyzny podejrzewanego o posiadanie i dystrybucję substancji narkotycznych zostało przeprowadzone przez detektywów z wydziału kryminalnego policji na Woli. Znaleziono przy nim dużą liczbę różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych, co skutkowało umieszczeniem 23-latka w areszcie. Po zgromadzeniu odpowiednio mocnych dowodów, zarzucono mu posiadanie oraz handel znacznymi ilościami substancji psychotropowych i narkotyków, czyn które może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania operacyjne prowadzone przez policjantów z wydziału kryminalnego na Woli doprowadziły do informacji, że w jednym z budynków mieszkalnych na Białołęce w Warszawie mogą być przechowywane narkotyki. Na miejscu funkcjonariusze natrafili na 23-letniego mężczyznę. Przeszukanie jego mieszkania zaowocowało odnalezieniem suszu roślinnego pakowanego w foliówki oraz słoików ze skrystalizowaną substancją. Ujawniono również dwie wagi elektroniczne i kwotę przekraczającą 1100 zł, które mogą być później wykorzystane do pokrycia ewentualnych grzywien i kar.

Wszystkie zabezpieczone materiały zostały przekazane do dalszych analiz laboratoryjnych. Po ich przeprowadzeniu okazało się, że mężczyzna był w posiadaniu ponad 230 gramów substancji odurzających, ponad 30 gramów 4-CMC oraz prawie pół kilograma amfetaminy. Śledztwo również wykazało, że podejrzany zajmował się sprzedażą narkotyków.

Zarzuty postawione mężczyźnie po zgromadzeniu dowodów przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga Północ obejmują posiadanie i handel dużymi ilościami środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany na czas 2 miesięcy decyzją sądu na wniosek prokuratora. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga Północ w Warszawie.