27-letni Rosjanin skazany na tymczasowe aresztowanie za kradzież sklepów w centrum miasta

W Śródmieściu doszło do zatrzymania obywatela Rosji pod zarzutem kradzieży poprzez włamanie. Funkcjonariusze ujęli mężczyznę, który dopuścił się kradzieży w dwóch sklepach, powodując szkody na kwotę przekraczającą 17 000 złotych. W rezultacie swoich działań, 27-latek został umieszczony pod tymczasowym aresztowaniem na okres 3 miesięcy i prawdopodobnie zostanie deportowany.

Policjanci ze specjalistycznego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu działającego w śródmiejskiej dzielnicy zatrzymali 27-letniego mężczyznę. Sprawca, po godzinach funkcjonowania centrum handlowego, włamał się do dwóch sklepów. W każdym z nich sprawca naruszył integralność drzwi wejściowych, niszcząc ich szyby, po czym dokonał kradzieży gotówki z kasetki oraz dwóch terminali płatniczych i telefonu komórkowego.

Do szkód materialnych dokonanych przez sprawcę należały również uszkodzenia drukarki, terminala dotykowego i baneru reklamowego jednego ze sklepów. W czasie ucieczki, 27-latek pozbył się pustej już kasetki oraz skradzionego telefonu. Właściciele sklepów oszacowali swoje straty na ponad 17 000 złotych.

Po zbadaniu sprawy okazało się, że Rosjanin przebywał w Polsce nielegalnie, co wiąże się z możliwością jego deportacji. Po przedstawieniu zarzutów, mężczyzna przyznał się do winy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, Sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.