Trzech Gruzinów aresztowanych przez warszawską policję za włamanie do samochodu

Na terenie Warszawy, dokładnie w dzielnicy Wola, funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali trzech obywateli Gruzji, podejrzanych o włamanie do markowego samochodu Audi i kradzież różnych przedmiotów. Mężczyźni wpadli bezpośrednio w pułapkę przygotowaną przez policjantów. Postawiono im zarzut współdziałania w kradzieży z włamaniem, a następnie tymczasowo zamknięto ich na trzy miesiące za kratkami.

Policjanci z wolskiej komendy podjęli akcję mającą na celu zwalczenie zjawiska włamań do pojazdów. W miejscu, które notorycznie było celem takich przestępstw, zorganizowali obserwację. Podczas nocnej służby zauważyli trio mężczyzn poruszających się samochodem marki BMW po niestrzeżonym parkingu. W pewnym momencie mężczyźni opuścili swój pojazd i zaczęli przyglądać się innym autostojącym na parkingu – jeden z nich używał latarki do oświetlenia wnętrza samochodów. Bez skrupułów wybili szybę w jednym z nich, po czym szybko wrócili do swojego BMW i odjechali ze strefy parkowania.

Mężczyźni nie zdążyli jednak uciec – zostali zatrzymani przez interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci przeszukali ich pojazd i odzyskali skradzione przedmioty, w tym zestawy kluczy i biżuterię. Na miejsce wezwano grupę śledczą, która przeprowadziła szczegółowe oględziny. Zatrzymani Gruzini – 41-latek, 40-latek oraz 22-latek, zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Dalsze czynności policyjne objawiły, że mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Ponownie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek prokuratury okręgu Warszawa-Wola, sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie trójki podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Całość postępowania prowadzona jest pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.