30-latek próbował przywłaszczyć towar o wartości 175 tys. zł, teraz grozi mu do 5 lat więzienia

W Nowym Dworze Mazowieckim sąd na żądanie lokalnej prokuratury postanowił zastosować trzymiesięczny areszt dla mężczyzny w wieku 30 lat. Mężczyzna ten wpierw podmienił tablice rejestracyjne na ciężarówce, którą prowadził, a później usiłował przywłaszczyć towar o wartości 175 tysięcy złotych, który miał być przez niego transportowany. Funkcjonariusze drogówki z Nowego Dworu Mazowieckiego dokonali zatrzymania mężczyzny. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do jednego z zakładów produkcyjnych zlokalizowanego w strefie przemysłowej Nowego Dworu Mazowieckiego. Zgłoszenie od pracowników zakładu sugerowało, że kierowca ciężarówki próbuje bezprawnie wywieźć towar z terenu firmy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że obywatel Litwy posłużył się tablicami rejestracyjnymi nieprzypisanymi do pojazdu, którym poruszał się. Prawidłowe tablice rejestracyjne, które były ukryte przez 30-latka pod dywanikiem w pojeździe, zostały odnalezione przez policjantów.

Kiedy chemia gospodarcza o łącznej wartości przekraczającej 175 tysięcy złotych już znajdowała się na pokładzie ciężarówki, kierowca czekał tylko na możliwość opuszczenia terenu firmy. Wówczas jeden z pracowników powiadomił policję. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze drogówki z Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy zatrzymali nieuczciwego kierowcę.

Mężczyzna podejrzany o próbę przywłaszczenia towaru o wartości 175 tysięcy złotych oraz o użytkowanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu został umieszczony w areszcie policyjnym. Dzięki pracy funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zebrano dowody potrzebne w tej sprawie. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego mężczyzny, który może teraz otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Pragniemy przypomnieć, że kradzież tablic rejestracyjnych i ich nielegalne używanie to poważne przestępstwo.