Policjanci z Komendy Stołecznej Policji przeprowadzają działania kontrolne w ramach inicjatywy "PRZEWOZY 2023"

Oficerowie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, w wyznaczonym okresie, przystąpili do realizacji projektu o nazwie „PRZEWOZY 2023”. Jest to inicjatywa mająca na celu przeprowadzenie inspekcji tych, którzy dostarczają lub pośredniczą w usługach transportowych związanych z przewożeniem ludzi.

Niezależnie od codziennych obowiązków służbowych, funkcjonariusze koncentrują się głównie na prowadzeniu działań skierowanych na wykrywanie kierowców i przewoźników, których praktyki nie są zgodne z obowiązującymi normami prawnymi. Zauważone nieprawidłowości obejmują zarówno prowadzenie tego typu transportu przez jednostki nieposiadające odpowiednich uprawnień, jak i wprowadzanie w błąd potencjalnych pasażerów co do charakteru działalności poprzez fałszywe podawanie się za legalnych przewoźników.

Na terenie miasta stołecznego Warszawy, oficerowie z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą dziś działania w ramach „PRZEWOZY 2023”. Skupiają się na sprawdzeniu legalności świadczenia usług transportowych pod względem dostępnych uprawnień, stanu technicznego pojazdów, oznaczeń i dodatkowego wyposażenia. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa przede wszystkim dla osób korzystających z usług przewoźników, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.