31-latek obchodzący urodziny najechał na inny pojazd pod wpływem alkoholu: grozi mu do dwóch lat więzienia

Prawo jazdy zostało mu odebrane, a teraz 31-letni mężczyzna czeka na możliwe oskarżenia kryminalne, które mogą wynieść do 2 lat pozbawienia wolności. Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Magdalence, dokładnie na ulicy Słonecznej, gdzie mężczyzna pod wpływem alkoholu najechał na tył innego samochodu. Fakt ten szybko rozjaśnili policjanci, którzy wyjaśnili przyczynę takiego nieodpowiedzialnego zachowania. Dzień był dla mężczyzny szczególny – obchodził swoje 31 urodziny i postanowił zacząć świętowanie wcześniej niż zwykle. Problem polegał na tym, że kierowca miał w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i mimo to zdecydował się prowadzić samochód.

Wkrótce po incydencie, dyżurny oficer z piaseczyńskiej komendy otrzymał informacje o wypadku drogowym. Policjanci z lokalnej drogówki zostali natychmiast skierowani na miejsce wypadku aby ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia. Zaskoczył ich fakt, że sprawca wypadku obchodził tego dnia swoje urodziny. Jednak zamiast tradycyjnego tortu, jego prezentem były zarzuty karne i utrata prawa jazdy. Na szczęście, mimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców są niestety nadal zbyt częste, pomimo licznych kampanii społecznych i działań policyjnych mających na celu ich zapobieganie. Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może wpływać na koncentrację i refleks, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Prokuratura Rejonowa w Piasecznie nadzoruje obecnie całe postępowanie przeciwko 31-latkowi.