Bez przerwy i ze skutecznością: Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze

Nie minęło wiele czasu od momentu zgłoszenia o przestępstwie, kiedy policjanci zatrzymali podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Drugiego mężczyznę, podejrzewanego o to samo przestępstwo, udało się schwytać następnego dnia tuż po świcie. Śledztwo wykazało, że obaj zastraszyli dwie różne osoby. Zarzuty, które usłyszeli od funkcjonariuszy, obejmowały groźby karalne i wymuszenie rozbójnicze. Na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn.

Do służb policyjnych zgłosił się poszkodowany człowiek, twierdząc, że jest nękanie przez dwóch mężczyzn. Ci domagali się od niego zapłaty określonej sumy pieniędzy, grożąc mu jednocześnie śmiercią jego oraz jego rodziny. Według ich twierdzeń, miało chodzić o zaległą zapłatę dla byłego pracownika. Mimo iż pokrzywdzony kilka razy oddał im pieniądze, mężczyźni nadal domagali się więcej. Kiedy ofiara zdecydowała się na kolejne spotkanie, na miejscu czekali już na nich policjanci. Pierwszego z nich zatrzymali od razu, drugiego – następnego poranka.

Dalsze śledztwo i zebrane informacje wskazywały na to, że obaj mężczyźni byli zaangażowani w jeszcze jedno przestępstwo o podobnym charakterze. Druga ofiara twierdziła, że grożono jej pobiciem i pozbawieniem wolności.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, 47-letni i 32-letni mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze i groźby karalne. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wnioskowała o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych – sąd wydał zgodę, a mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.