43-letni mężczyzna zatrzymany przez policję za nielegalne transakcje kartą bankomatową

Na warszawskim Żoliborzu, funkcjonariusze policji ujęli mężczyznę w wieku 43 lat, który podejrzewany jest o wykonanie nieuprawnionych operacji finansowych za pomocą zgubionej karty płatniczej. W ciągu siedmiu wizyt w jednym z miejscowych sklepów monopolowych, osoba ta wydała niemal 350 złotych. Teraz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za przywłaszczenie cudzego instrumentu płatniczego i włamanie na konto bankowe, co może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Nie więcej niż kilka tygodni temu, poszkodowany zauważył, że ktoś niepowołany dokonywał transakcji jego kartą. W sumie doszło do siedmiu takich operacji, których wartość wyniosła blisko 350 złotych. Zaniepokojona sytuacja osoba zgłosiła incydent do policji.

Informacja o włamaniu na konto bankowe dotarła do żoliborskich stróżów prawa, którzy natychmiast podjęli działania śledcze. Dzięki bacznej analizie transakcji przeprowadzonych za pomocą utraconej karty, udało im się ustalić rysopis sprawcy. Kilka dni później 43-letni podejrzany został zatrzymany przez policję działającą na terenie Żoliborza.

Osoba ta już usłyszała zarzuty dotyczące przywłaszczenia cudzej karty płatniczej i włamania na konto bankowe. Za te czyny grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.