Poszukiwani przez policję młodzi ludzie odnalezieni w Mińsku Mazowieckim – znaleziono również narkotyki

Do domu w Mińsku Mazowieckiego przybyli dzielnicowi z miejscowej Komendy Powiatowej Policji, aspirant Anna Łazowska oraz młodszy aspirant Tomasz Brzezek. Wcześniej ustalili miejsce pobytu dwóch osób, które były poszukiwane przez służby porządkowe. Wykorzystując swoją doskonałą znajomość rejonu, trafili bezbłędnie pod odpowiedni adres.

Niespodzianką okazało się to, że poszukiwana para to zaledwie 22-letni mężczyzna i 17-letnia dziewczyna. Młodzieniec był poszukiwany w związku z wyrokiem 38 dni pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Tymczasem nieletnia miała obowiązek dopełnienia formalności związanych z umieszczeniem w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, których do tej pory unikała.

Jednak na miejscu dzielnicowi natrafili na coś więcej niż tylko poszukiwane osoby. W pomieszczeniu gdzie przebywało dwoje młodych ludzi, funkcjonariusze znaleźli substancję przypominającą biały proszek. Ruszyło podejrzenie, że może to być narkotyk. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas pracy pozwoliły im szybko zareagować – zarówno dwójka poszukiwanych, jak i proszek wraz z pudełkiem, zostały zabezpieczone.

Potwierdzenie przypuszczeń przyszło po badaniu znalezionego proszku w komendzie. Okazało się, że jest to metamfetamina. 22-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego przyznał się bez ogródek. Po wykonaniu wszystkich czynności został on przetransportowany do zakładu karnego. Z kolei 17-letnia dziewczyna jeszcze tego samego dnia trafiła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Pod zbiorczy nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim prowadzone jest postępowanie dotyczące tej sprawy.