52-latek poszukiwany za fałszerstwa zatrzymany przez policjantów z Woli

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z dzielnicy Wola w stolicy doprowadzili do zatrzymania 52-letniego poszukiwanego, oskarżonego o przestępstwo fałszerstwa. Mężczyzna, dla którego wydano list gończy, usiłował się ukryć przed policją w szafie. Teraz będzie musiał odsiedzieć swoją karę w zakładzie penitencjarnym.

Funkcjonariusze od dłuższego czasu poszukiwali mężczyzny, którego wiek wynosi 52 lata. Wydano za nim nakaz aresztowania w postaci listu gończego, co pozwalało na jego natychmiastowe zatrzymanie i przekazanie do aresztu. Celem było wykonanie kary pozbawienia wolności w wymiarze 182 dni. Po długich poszukiwaniach udało się ustalić miejsce pobytu mężczyzny i podjąć decyzję o jego zatrzymaniu.

Nadkomisarz Marta Sulowska z komendy policji na Woli podała szczegóły tej akcji. Funkcjonariusze, którzy wcześnie rano udali się na miejsce, stukali do drzwi wielokrotnie, ale nikt nie odpowiadał. W końcu na miejsce wezwano straż pożarną, która również podjęła próbę otwarcia drzwi. Po pewnym czasie drzwi do mieszkania otworzyła kobieta, a poszukiwany mężczyzna schował się w szafie w nadziei, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności.

Jednakże nie udało mu się uniknąć sprawiedliwości i został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu, został on przewieziony do komendy policji na Woli. Tam, po sporządzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, został przekazany do zakładu karnego, gdzie będzie musiał odbyć swoją karę.