Ważny mecz reprezentacji Polski z Mołdawią i jego wpływ na ruch uliczny Warszawy

Na wieczór 15 października zaplanowany jest kluczowy mecz polskich piłkarzy z drużyną Mołdawii. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez stołeczny ratusz, w związku z tym wydarzeniem, niektóre części miasta zostaną tymczasowo wyłączone z ruchu drogowego. Zarówno entuzjaści futbolu udający się na stadion PGE Narodowy, jak i mieszkańcy Warszawy planujący głosować tego dnia, będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Mecz pomiędzy Polską a Mołdawią rozpocznie się o godzinie 20:45 na PGE Narodowym. Jest to spotkanie o dużej wadze dla naszych piłkarzy, którzy walczą o awans do Euro 2024. Ratusz w Warszawie ostrzega, że około dwie godziny przed rozegraniem meczu, w okolicy Saskiej Kępy może dojść do utrudnień w ruchu drogowym. Jednocześnie zachęca wszystkich do korzystania z oferowanej bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Informacje o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego zostały opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta. Zgodnie z nimi, o 18:30 zostanie wprowadzone ograniczenie wjazdu na Saską Kępę. Do godziny 20:45 obszary wyznaczone aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński, a także aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego zostaną wyłączone z ruchu indywidualnego. Wyjątki dotyczyć będą jedynie osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Autobusy będą kursować bez zmian – podkreślono w komunikacie.