65-letni mężczyzna zatrzymany po kradzieży telefonu komórkowego – dzielnicowy szybko odzyskał skradziony przedmiot

Policjant z posterunku w Podkowie Leśnej pokazał swoją profesjonalność i skuteczność, kiedy to udało mu się znaleźć oraz aresztować mężczyznę podejrzanego o kradzież. Mężczyzna ten, w wieku 65 lat, został oskarżony o kradzież szczególnie zuchwałą. Oskarżony ryzykuje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności za swój czyn.

Kiedy nadszedł raport o tym, że telefon komórkowy został brutalnie wyrwany z ręki ofiary na peronie stacji kolejowej, dzielnicowy z Podkowy Leśnej natychmiast wszedł do akcji. Dzięki jego staraniom, sprawca został zidentyfikowany i zatrzymany na jednej z ulic miasta. Policjant był również w stanie szybko potwierdzić udział 65-letniego mężczyzny w tej przestępczej czynności i postanowił jak najszybciej odzyskać skradziony telefon.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, policjant odnalazł skradziony telefon komórkowy, który później został zwrócony właścicielowi. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Grozi mu za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim ma nadzór nad postępowaniem w tej sprawie.