Najlepsze kamery sportowe GoPro – który model wybrać?

Kamera sportowa, wbrew pozorom, nie jest przeznaczona tylko dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Wiadomo, że z takiego sprzętu chętnie korzystają osoby jeżdżące na rowerach górskich, lubiące spływy kajakowe, skoki ze spadochronem, jazdę na desce, nurkowania itd. Jednak nie musisz robić niczego ekstremalnego, żeby cieszyć się możliwościami, jakie daje GoPro. Te nowoczesne kamerki znakomicie sprawdzają się w rękach podróżników, vlogerów, a także zwykłych rodzin, które chcą mieć wartościową pamiątkę z wakacji. Którą kamerę warto kupić? Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych modeli.

Dlaczego GoPro? Największe zalety tej firmy

GoPro od wielu lat specjalizuje się w kamerach sportowych i nieprzypadkowo wygrywa rankingi urządzeń do filmowania. Warto podkreślić, że sprzęty tego producenta cechują się trwałością i niezawodnością. Są odporne na wstrząsy, nie jest im straszna woda ani zmiany temperatur. Tam, gdzie delikatny sprzęt nie daje rady, GoPro dopiero się rozkręca! Na tle innych wyróżnia się także znakomitą stabilizacją obrazu, wysoką rozdzielczością nagrań, a także przejrzystym interfejsem i intuicyjną obsługą. Czy wiesz, że kamerę GoPro możesz obsługiwać nawet mając zajęte ręce? W takiej sytuacji wystarczy skorzystać z poleceń głosowych!

GoPro to innowacyjny sprzęt sprawdzający się w wielu sytuacjach. Firmie ufają tysiące fanów kreatywnego wideo. Warto zatem do nich dołączyć!

Kamery sportowe GoPro – polecane modele

Firma GoPro stara się regularnie doskonalić swoje kamery, poprawiając możliwości procesora, jakość stabilizacji obrazu czy czas pracy akumulatora. Rozwijane są także nowe funkcje czy jakość wyświetlacza, na którym można zobaczyć podgląd. Nie zawsze jednak te różnice są na tyle istotne, że warto wymieniać sprzęt na nowy. Wiele osób nie przejmując się premierą flagowca, wciąż użytkuje starszą generację i chwali sobie efekty.

Szukając w sklepie dobrej kamery GoPro, znajdziesz zarówno najnowsze modele, jak i te nieco starsze. A co Ci się bardziej opłaca? To już zależy od indywidualnych potrzeb oraz dostępnego budżetu na zakupy.

Poniżej prezentujemy listę kamer GoPro, które warto brać pod uwagę.

  • Kamera sportowa GOPRO Hero12 Black – najnowocześniejsza obecnie kamera sportowa. W porównaniu z poprzednią wersją ma pojemniejszy akumulator. Kręci niezwykle realistyczne filmy z wykorzystaniem różnych efektów – na przykład ośmiokrotnego spowolnienia. Zrobi także piękne zdję Duży, jasny ekran ma funkcję powiększania dotykiem, więc wszystko na nim dokładnie obejrzysz.
  • Kamera GOPRO HERO11 Black Mini – najmniejsza i najbardziej poręczna. To kamera sportowa idealna do mocowania na kierownicy rowerowej albo przechowywania w kieszeni, nie waży prawie nic. Jeśli nie przeszkadza ci brak wbudowanego ekranu do podglądu filmów, może się doskonale sprawdzić. Szczególnie, jeśli masz niewiele miejsca w plecaku.
  • Kamera GOPRO MAX – korzystając z tej kamery, zobaczysz i usłyszysz wszystko, co dzieje się wokół ciebie. Urządzenie 360 stopni idealnie nadaje się do dokumentowania wydarzeń z szerokiej perspektywy i robienia prawdziwie panoramicznych zdjęć. Umożliwi też tworzenie niesamowitych transmisji live.
  • Kamera GOPRO HERO10 Black – najtańsza kamera GoPro w naszym zestawieniu. Nie działa tak szybko i płynnie jak GoPro Hero 12 i ma sporo mniejszy ekran. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z kamerami sportowymi, powinna spełnić oczekiwania. Nowszą wersję sprzętu zawsze możesz kupić później, gdy opanujesz do perfekcji posługiwanie się GoPro Hero 10.

Zobacz najlepsze kamery sportowe GoPro w sklepie MediaMarkt! Przed zakupem sprawdź nie tylko parametry techniczne, ale zapoznaj się także z recenzjami użytkowników, którzy korzystają z określonych sprzętów już od jakiegoś czasu.