95-lecie Warszawskiego zoo

95 lat Warszawskiego ZOO

Miejski Ogród zoologiczny w Warszawie funkcjonuję od 95 lat. Z okazji szczególnego jubileuszu odwiedzających miejsce czekało wiele atrakcji. Odsłonięto również tablicę na bramie wejściowej, informującą o patronach placówki. Rada miasta Warszawy zadecydowała bowiem, że staną się nimi Antonina i Jan Żabińscy. 

Patroni Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

Radni zadecydowali, że z dniem 1 stycznia 2023 roku patronami ZOO jest małżeństwo Żabińskich. Jan Żabiński bowiem przez wiele lat obejmował stanowisko dyrektora placówki, a dzięki ich zaangażowaniu miejsce wzbogaciło się o wiele nowych gatunków zwierząt. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówi, że bardzo cieszy się, że w ten sposób możemy uhonorować działania byłych zarządców. To oni z wielkim oddaniem zaangażowali się w funkcjonowanie zoo. Ponadto ratowali je ze zniszczeń wojennych oraz zaangażowali się w ratunek żołnierzy Armii Krajowej i Żydów z warszawskiego getta. 

Obchody 95-lecia ZOO

Podczas obchodów jubileuszu Miejskiego ogrodu zoologicznego, odsłonięto na głównej bramie tablice informującą o nowych patronach miejsca. Każdy z odwiedzających tego dnia liczyć mógł ponadto na wiele atrakcji. Skosztować można było również toru oraz skorzystać z możliwości odwiedzenia willi Żabińskich. Na teren ZOO tego dnia można było wejść w cenie biletu ulgowego.