Agresywny 33-latek prowadził groźby karalne i miał narkotyki: Policja z Woli zatrzymała go

Niedawno funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego stacji policji w dzielnicy Wola, miasta Warszawa, skutecznie neutralizowali agresywnego mężczyznę w wieku 33 lat. Mężczyzna ten był podejrzany o kierowanie gróźb karalnych oraz posiadanie nielegalnych substancji narkotycznych. Z początkowych raportów wynikało, że ów delikwent wtargnął do miejsca handlowego, szalał tam i groził sprzedawczyniom śmiercią, wywierając na nich presję, aby zdobyły pieniądze. Po przeprowadzeniu przeszukania domu tego mężczyzny, funkcjonariusze odkryli kilkanaście dawek mefedronu. Ten sam 33-latek został już oficjalnie oskarżony i umieszczony w areszcie tymczasowym.

Około godziny 8:00 rano, zespół patrolowo-interwencyjny z dzielnicy Wola otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który wtargnął do sklepu. Wstępne informacje wskazywały na to, że ten mężczyzna dewastował sklep poprzez zrzucając towary z półek, groteskowo krzycząc i obrażając sprzedawczynie, a następnie próbował usunąć skarbonkę z pieniędzmi. Po tym jak mu się to nie powiodło, zaczął grozić dwóm kobietom śmiercią, domagając się, aby znalazły pieniądze do końca dnia. Po wypowiedzeniu tych gróźb natychmiast opuścił lokal handlowy.

Przerażone pracownice natychmiast wezwały policję. Określili oni okoliczności incydentu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Około kilkanaście minut później udało im się zauważyć mężczyznę idącego ścieżką dla pieszych. Podczas próby zatrzymania mężczyzna aktywnie i biernie stawiał opór, ignorując polecenia policyjne. Policjanci go jednak obezwładnili, założyli kajdanki i doprowadzili do komisariatu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania odnaleźli kilkanaście dawek mefedronu, które zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia dalszych testów.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu otrzymali zgromadzone dowody. Po sprawdzeniu baz danych okazało się, że 33-latek miał już na swoim koncie przestępstwa narkotykowe. Podejrzany został formalnie oskarżony o kierowanie gróźb karalnych i posiadanie substancji psychotropowych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie ma na oku całe postępowanie i nadzoruje prowadzenie śledztwa.