Aktywne Święta w Warszawie: bezpłatne lodowiska i pływalnie dla mieszkańców

Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” w stolicy, przygotowało się na świąteczne obżarstwo i proponuje mieszkańcom różnorodne aktywności fizyczne, które pomogą szybko spalić zbędne kalorie zdobyte podczas świątecznych uczt. Wszyscy mieszkańcy Warszawy są serdecznie zaproszeni do udziału w inicjatywie „Rusz się Warszawo po Świętach”. Do końca grudnia codziennie będzie można korzystać z wielu atrakcji sportowych zupełnie bezpłatnie.

Lodowiska i pływalnie w Warszawie otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu. Wystarczy mieć przy sobie Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka, aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do miejskich pływalni krytych i lodowisk.

Każdy posiadacz Karty Warszawiaka/Młodego Warszawiaka może skorzystać z poniższych ofert:
– Ośrodek Inflancka, Namysłowska, Grzybowska i Rozbrat oferują pływanie rekreacyjne przez 60 minut w godzinach otwarcia obiektu w strefie płatnej;
– Ośrodek Polonia oferuje pływanie rekreacyjne przez 45 minut w strefie płatnej od godziny 6:00 do 19:00;
– Ośrodek Stegny umożliwia jazdę na lodowisku dla posiadaczy Karty Warszawiaka/Młodego Warszawiaka w dniach 27, 28, 29 grudnia od 8:30 do 14:30 oraz w dniach 30 i 31 grudnia w godzinach 12.00-14.00;
– Lodowisko w Ośrodku Moczydło oraz Lodowisko Rynek Starego Miasta i Lodowisko przed PKiN są otwarte dla wszystkich chętnych bezpłatnie.

Warszawskie dzielnice również przygotowały specjalne oferty dla swoich mieszkańców. Siłownie takie jak Park Kultury w Powsinie czy OSiR Bemowo (ul. Oławska i Obrońców Tobruku 40) zapraszają do korzystania ze swojej infrastruktury sportowej. Na Bemowie można także skorzystać z pływalni „Pingwin” przy ul. Oławskiej 3a w godzinach 6:00 – 22:00 oraz 31.12.2023 w godzinach 6:00 – 14:00. Natomiast dzielnica Ochota zaprasza na ul. Rokosowską, gdzie codziennie w godzinach 11:00-14:00 czynne jest lodowisko.

W Śródmieściu natomiast, bez żadnych opłat można skorzystać z oferty OSiR Polna – m.in. zagrać w tenisa stołowego i pickleball’a.