Apel Komendy Stołecznej Policji: nie zostawiaj bagażu bez opieki podczas Marszu Miliona Serc

W związku z niedzielnym „Marszem Miliona Serc”, organizowanym przez Koalicję Obywatelską, Komenda Stołeczna Policji przypomina o konieczności pilnowania swojego bagażu. Funkcjonariusze odpowiedzialni za bezpieczeństwo wydarzenia już kilkukrotnie musieli interweniować w przypadku niepilnowanych pakunków. Komenda wyraża wdzięczność mieszkańcom za reagowanie na takie sytuacje i informowanie o nich służby.

„Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń odnośnie porzuconych pakunków. Na miejsca tych zgłoszeń natychmiast wysyłani są nasi specjaliści pirotechnicy. Pragniemy zapewnić, że sytuacja jest pod kontrolą. W tym miejscu chcemy ponownie zaapelować -+Pilnujmy naszego bagażu+. Wdzięczni jesteśmy za waszą czujność. Każde zgłoszenie ma dla nas wartość” – tak brzmi komunikat Komendy Stołecznej Policji, opublikowany na ich profilach społecznościowych.

Uczestnicy marszu, wielu z nich z flagami Polski czy Unii Europejskiej, a także emblematami Koalicji Obywatelskiej oraz transparentami z różnymi hasłami, zarówno antyrządowymi, jak i wspierającymi opozycję, już od rana zaczęli zjeżdżać do centrum stolicy. Niektórzy bezpośrednio udali się na miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, czyli rondo Romana Dmowskiego. Inni zaś wybierali różne punkty trasy marszu. Około południa warszawskie metro było wyjątkowo zatłoczone, a w związku z tym wydarzeniem, pomimo niedzieli, pociągi kursowały częściej, co było decyzją lokalnych władz.