Szczyt Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) w Warszawie

W trakcie spotkania zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), które odbyło się w ciągu ostatnich dwóch dni w Warszawie na zaproszenie Dariusza Mioduskiego, najważniejsze postaci europejskiej piłki nożnej mogły podzielić się swoimi przemyśleniami. Wśród nich znalazł się Nasser Al-Khelaifi, prezes Paris Saint-Germain, który był zachwycony polską stolicą i jej sportowym gospodarzem.

Al-Khelaifi w rozmowie z WP SportoweFakty chwalił Warszawę za jej urok oraz gościnność jej mieszkańców. Podkreślił również, że mimo krótkiego pobytu, miasto zrobiło na nim pozytywne wrażenie.

Dodatkowo, prezes PSG pełen uznania był dla Dariusza Mioduskiego, prezesa Legii Warszawa, który zainicjował to spotkanie. Wyraził także swoje podziw dla klubu, którego Mioduski jest właścicielem. Legia Warszawa odnotowała bowiem znakomite wyniki na początku fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, pokonując Aston Villę 3:2 na własnym boisku przy ulicy Łazienkowskiej.

Wypowiadając się na temat spotkania, Al-Khelaifi nie szczędził pochwał. Był zachwycony nie tylko wynikiem meczu, ale także atmosferą panującą na trybunach. Podsumowując swoje wrażenia, stwierdził z uznaniem, że Polska powinna być dumna z takiego klubu jak Legia i kierującego nim Mioduskiego.