Babcia z wnukiem zatrzymani z narkotykami

Babcia z wnukiem odpowiedzą za przestępczość narkotykową

Policjanci z wydziału Kryminalnego, pracujący na Śródmieściu zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu zatrzymanego oraz w szafce na balkonie 74-latki znaleziono łącznie 660 gramów marihuany, wagę elektroniczną oraz 44600 złotych. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pracujący na Śródmieściu z wydziału operacyjno-rozpoznawczego pracowali nad ustaleniem miejsca przebywania mężczyzny, który miał handlować narkotykami wraz ze swoją babcią. Prowadzone śledztwo zaprowadziło kryminalnych do dwóch mieszkań na Pradze. Dzięki odpowiedniemu zorganizowaniu udało się wkroczyć do lokali w tym samym czasie. W mieszkaniu 26-latka udało się zabezpieczyć 44600 złotych, które mogą pochodzić z przestępstwa, telefony komórkowe oraz kilka porcji różnego typu narkotyków.

Znacznie więcej środków odurzających znaleziono u 74-letniej babci mężczyzny. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli w szafce na balkonie kobiety wagę, foliową torbę z marihuaną oraz pojemnik, w którym umieszczone były kolejne narkotyki. Łącznie zabezpieczono 666 gramów marihuany. 

Jak relacjonuję podinsp. Robert Szumiata, zarówno kobietę, jak i mężczyznę zatrzymano. Usłyszeli oni już również zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji dotyczącej pracy policji w Warszawie, znajdziesz w zakładce: Kronika Policyjna.