Bliskie sercu policjantów: "Pomagamy i chronimy" jako manifest solidarności i dobroci w świątecznym okresie

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto, lecz także codzienne zobowiązanie funkcjonariuszy piaseczyńskiej komendy policji. W tym roku, w duchu tego hasła, postanowili oni przeobrazić się w pomocników świętego Mikołaja, organizując świąteczną akcję charytatywną dla tych, którzy walczą z ciężkimi wyzwaniami życia. Przecież wartość pomocy jest nieoceniona.

Święta Bożego Narodzenia to moment, kiedy wiele osób doświadcza radości z otrzymywanych prezentów, miłości, spokoju i ciepła rodzinnego. Ten unikalny czas w roku skłania nas do bycia lepszymi dla siebie nawzajem, do okazywania wzajemnej życzliwości. Niestety, nie wszyscy mają możliwość pełnego celebrowania tej atmosfery. Niektórzy nie będą mieli okazji usiąść przy wigilijnym stole z bliskimi. W naszej najbliższej otaczającej nas społeczności są osoby walczące z trudnościami każdego dnia. Dlatego jest to okres, kiedy pomoc i dobro powinny być szczególnie ważne.

Funkcjonariusze zarówno z kierownictwa jednostki, jak i z wydziałów ruchu drogowego, prewencji oraz dochodzeniowo-śledczego, wraz z pracownikami administracji komendy, przeprowadzili zbiórkę przedświąteczną. W ten sposób chcieli okazać wsparcie dla tych, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują, oferując wartościowy dar bezinteresownej pomocy. Przystąpiliśmy do kampanii „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, stając się niebiesko umundurowanymi pomocnikami i wspierając rodzinę 15-letniej Marty z gminy Piaseczno.

Policjanci oraz personel komendy są zawsze skłonni do włączania się w takie inicjatywy, ponieważ pomoc dla potrzebujących jest dla nich największym źródłem satysfakcji. Doskonale zdają sobie sprawę, że im więcej daje się innym, tym więcej otrzymuje się w zamian.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym donacjom, te święta będą dla niektórych pełne radości i na twarzach dzieci pojawią się szczere uśmiechy.