Brak Miejskiego Sylwestra w Warszawie

Mieszkańcy stolicy Polski, Warszawy, po raz kolejny nie będą mieli okazji celebrować przejścia w Nowy Rok podczas oficjalnej imprezy sylwestrowej. Decyzję o odwołaniu tego corocznego wydarzenia podjął miejski ratusz, tłumacząc ją wysokimi kosztami związanymi z organizacją tak dużego przedsięwzięcia. Zamiast inwestować w zabawę sylwestrową, miasto zamierza przenieść te fundusze na inne priorytetowe potrzeby.

Rzecznik Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Monika Beuth, poinformowała Polską Agencję Prasową, że planowanie miejskiej imprezy sylwestrowej jest obecnie nie do przyjęcia ze względu na sytuację finansową miasta. Stwierdziła, że koszty związane z organizacją tak olbrzymiego wydarzenia byłyby znaczne i w obecnych czasach lepiej jest przeznaczyć te środki na inne, bardziej naglące potrzeby.

W przeszłości wspomniana zabawa sylwestrowa bywała organizowana w różnych częściach miasta – na placu Zamkowym, Defilad, Piłsudskiego oraz na otwartym terenie Stadionu Narodowego. Ostatni raz miejski Sylwester odbył się w 2019 roku na placu Bankowym. Jednakże w latach 2020 i 2021, ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z pandemią COVID-19, wydarzenie to zostało odwołane. Podobna decyzja została podjęta także na rok 2022, tym razem przywołując jako powody nie tylko kwestie finansowe, ale również konflikt na Ukrainie.