Do stolicy powróciły targi książki

Do stolicy po dwóch latach przerwy, wróciły targi książki, które są największym wydarzeniem czytelniczym. Zaplanowano z tej okazji wiele atrakcji, których program potrwa do niedzieli 29 maja. Wydarzenie odbywa się pod patronatem prezydenta m.st. Warszawy – Rafała Trzaskowskiego. 

26 maja rozpoczęło się długo wyczekiwane przez miłośników literatury wydarzenie. Organizowane przez lata w Warszawie, powróciły po dwuletniej przerwie Targi Książki. Towarzyszy im rozbudowany program, uwzględniający przede wszystkim wydarzenia literackie, edukacyjne i branżowe, które odbywać się będą do niedzieli 29 maja. Pierwszy dzień przyniósł mnóstwo wydarzeń, które skierowane były do różnych grup wiekowym, w tym warsztaty dla dzieci i młodzieży, prezentację książek obrazkowych. Wysłuchać można było także ciekawych rozmów i uczestniczyć ze spotkaniami autorów książek. 

Targi Książki w Warszawie odbywają się przede wszystkim w plenerze, a na scenach przez najbliższe dni, będzie możliwość uczestnictwa w spotkaniach, czy dyskusjach branżowych. Tegorocznym gościem honorowym wydarzenia jest Norwegia, której również zostanie poświęcony szereg wydarzeń. 

W czwartek o godzinie 12:00 odbyło się uroczyste otwarcie Targów Książki, na których wiceprezydentka m. st. Warszawy – Aldona Machnowska-Góra wspomniała o tym, że niezmiernie się cieszy, że tak tłumnie spotkaliśmy się po dwóch latach przerwy. Zaprosiła przy tym do miejskiego stoiska – Zaczytana Warszawa, gdzie prezentowane są m.in. książki, które zostały nominowane do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.