Targi Zero Waste w Warszawie już w ten weekend

W weekend 4 i 5 czerwca w Warszawie odbędą się Targi Zero Waste, które swoim patronatem objął prezydent m.st. Warszawy – Rafał Trzaskowski. To już 8 edycja wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. 

Targi zero waste, które odbywać się będą 4 i 5 czerwca to wydarzenie, na którym można skorzystać z wielu atrakcji. Zaplanowano m.in. panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady, zbiórki, spotkania oraz konkursy. Będzie również możliwość skorzystania ze stoisk przedsiębiorców, którzy wspierają idee i zaopatrzyć się w produkty. To już 8 edycja Targów Zero Waste, a organizowanie ich w Warszawie odbywa się po raz szósty. 

Wstęp na wydarzenie odbywające się w centrum Nauki Kopernik, jak i na wszystkie konferencje jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do zabrania swoich pojemników, takich jak pudełka, słoiki, aby zakupić w atrakcyjnej cenie wystawione produkty. Na targach będzie przeprowadzona również zbiórka elektroodpadów oraz telefonów komórkowych. 

W programie tegorocznej edycji zaplanowano różnorodne wykłady i dyskusję. Będzie się można dowiedzieć m.in. jak zastąpić chemię w domu, poznać fakty i mity na temat kranówki, jak i uzyskać rady na trudne odpady. To tylko część zaplanowanych na dwa dni konferencji, poza nimi odbędą się liczne warsztaty i spotkania z wystawcami. 

Miasto st. Warszawa również będzie ze swoim stanowiskiem na Targach Zero Waste, a uczestnicy przy stoisku będą mieli możliwość poszerzenie swojej wiedzy o selektywnej zbiórce odpadów. Chętni będą mogli wziąć także udział w konkursie z nagrodami.