Dwaj mężczyźni z Bemowa aresztowani za posiadanie dużej ilości narkotyków

Na terenie Bemowa, funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali parę mężczyzn, których podejrzewano o przechowywanie znaczącej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Po przeprowadzeniu kontroli w pojazdzie, używanym przez zatrzymanych, policja natknęła się na różnorodne narkotyki. Po tym jak słyszeli zarzuty kryminalne, sąd postanowił tymczasowo pozbawić ich wolności na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze z bemowskiego oddziału patrolowego podjęli działania wobec dwóch mężczyzn, którzy podróżowali hondą. W trakcie tej kontroli, policja natychmiast poczuła silny zapach marihuany. Zarówno kierowca jak i pasażer zaprzeczali posiadaniu dowolnych nielegalnych substancji. W międzyczasie, podczas przeszukania samochodu, za fotelami kierowcy odkryto kilkanaście torebek pełnych różnorodnych substancji. Obydwaj jednomyślnie twierdzili, że nie mają pojęcia do kogo te torebki mogą należeć.

Zatrzymano 32-letniego i 38-letniego mężczyznę, a znalezione substancje zostały zapieczętowane i wysłane do dogłębnej analizy. Badania wykazały, że torebki zawierały marihuanę, haszysz, mefedron oraz inne substancje psychotropowe.

Śledczy zebrali dowody, które zostały następnie przedstawione w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola. Tam obaj zatrzymani usłyszeli oskarżenia o posiadanie dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Na prośbę prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym uwięzieniu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Maksymalny wymiar kary za takie przestępstwo wynosi do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.