Działania Policji w Podkowie Leśnej doprowadziły do zatrzymania sprawcy włamania

Kompetentne działania policjantów z Podkowy Leśnej doprowadziły do szybkiego zidentyfikowania i aresztowania mężczyzny, który był podejrzany o dokonanie włamania do prywatnego domu. 38-letni podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie zgodził się na karę. Teraz czeka go potencjalnie dziesięć lat pozbawienia wolności za włamanie i kradzież.

Bezpośrednio po zgłoszeniu incydentu, który miał miejsce w jednym z domów w Podkowie Leśnej dnia poprzedniego, lokalni funkcjonariusze rozpoczęli dogłębne dochodzenie. Dzięki precyzyjnemu zorientowaniu się w terenie przez dzielnicowego, możliwe było szybkie wytypowanie osoby mogącej być odpowiedzialnej za przestępstwo. Wkrótce potem, niespodziewana kontrola w domu 38-latka potwierdziła podejrzenia śledczych. Mężczyzna przyznał się do wyważenia rygla w drzwiach frontowych budynku oraz kradzieży damskiej torebki, która zawierała niewielką ilość gotówki i dokumenty.

W ramach dalszych działań śledczych, policjanci z Podkowy Leśnej zgromadzili dowody, które umożliwiły postawienie oficjalnych zarzutów zatrzymanemu mężczyźnie o dokonanie kradzieży z włamaniem. 38-latek przyznał się do wykorzystania skradzionych funduszy oraz wyrzucenia pozostałych skradzionych przedmiotów. Odzyskana torebka wraz z dokumentami została już zwrócona jej właścicielce. Mężczyzna zdecydował się na dobrowolne poddanie karze za popełnione przestępstwo. Za taką praktykę prawo przewiduje nawet dziesięć lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim nadzoruje całe postępowanie w tej sprawie.