35-letni mężczyzna z Ochoty zatrzymany po włamaniu do samochodu i kradzieży kamery

Wywiadowcy działający na terenie dzielnicy Ochota w stolicy zdołali złapać 35-letniego mężczyznę po intensywnym pościgu pieszym. Wcześniej ten sam mężczyzna użył cegły, aby wybić szybę zaparkowanego przy ulicy Archiwalnej samochodu, po czym skradł z niego różne przedmioty, w tym kamerę samochodową. Po dniu od incydentu usłyszane zostały formalne zarzuty wobec tego 35-latka, dotyczące włamania i kradzieży. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostatnio, wywiadowcy z Ochoty zostali powiadomieni o potentialnym włamaniu do pojazdu zaparkowanego przy ulicy Archiwalnej. W odpowiedzi na to zgłoszenie po kilku minutach dotarli na miejsce zdarzenia. Blisko miejscowego auta stróże prawa zauważyli mężczyznę, który zaczął uciekać na ich widok. Po krótkim pościgu, mężczyzna wpadł jednak w ręce policji. W posiadaniu zatrzymanego znaleziono kilka przedmiotów, między innymi kamerkę samochodową. 35-latek przyznał się do wybicia szyby w zaparkowanym samochodzie za pomocą cegły i kradzieży kilku przedmiotów.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Tam przeprowadzone badania alkomatem wykazały obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. Po dniu od zdarzenia i wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał formalne zarzuty odnoszące się do włamania i kradzieży. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą czuwa Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Postępowanie nadal trwa.