Działania Policji w związku z koncertami Metallica na Stadionie Narodowym

Dziś i w następną niedzielę, to jest 5 oraz 7 lipca, siły policyjne z różnych pionów – prewencji, ruchu drogowego i operacyjnych – przygotowały plan działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy, jak również fanom zespołu Metallica, którzy planują uczestniczyć w koncertach na Stadionie Narodowym PGE. Funkcjonariusze mogą podjąć decyzję o czasowym zamknięciu określonych arterii komunikacyjnych w dzielnicach Praga Południe oraz Śródmieście zarówno przed rozpoczęciem, jak i po zakończeniu koncertów. Wszystkim osobom przebywającym w tym czasie w Warszawie rekomendujemy korzystanie z usług Warszawskiego Transportu Publicznego.

W wyżej wymienione piątek i niedzielę, 5 i 7 lipca, na scenie PGE Narodowego wystąpi światowej sławy zespół Metallica. Przed planowanymi koncertami, dokładnie o godzinie 17:00, zostaną wprowadzone ograniczenia w dostępie do Saskiej Kępy. Ograniczenia ruchu indywidualnego będą obowiązywać do godziny 21:00 w obszarach pomiędzy następującymi ulicami: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych, ulicą Wał Miedzeszyński, ulicą Afrykańską oraz Bora-Komorowskiego. Wyłączenia te nie dotyczą pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, jednośladów, taksówek oraz autobusów należących do Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zależnie od aktualnej sytuacji na drogach, policjanci mają prawo podjąć decyzję o zamknięciu wybranych ulic. Po zakończeniu obu koncertów, przewidziano możliwość zamknięcia dla ruchu mostu Poniatowskiego oraz fragmentu Alei Jerozolimskich od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a około godziny 23:00. W związku z tym kolejny raz apelujemy o korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zwracamy się również do wszystkich uczestników imprezy masowej oraz osób przebywających w pobliżu o informowanie funkcjonariuszy o wszelkich zaobserwowanych zagrożeniach i sytuacjach budzących niepokój.