Ekspozycja "Wawashare – Współdzielenie w mieście" już dostępna dla publiczności w Parku Karola Beyera

Od teraz wizytatorzy Parku Karola Beyera, położonego przy Centrum Przedsiębiorczości Smolna na Powiślu, mogą podziwiać ekspozycję o nazwie „Wawashare – Współdzielenie w mieście”. Ta intrygująca wystawa skupia się na przedstawieniu różnych warszawskich projektów i miejsc, które z sukcesem oferują mieszkańcom stolicy bezpłatne korzystanie z różnorodnych zasobów.

Aspekty takie jak konstruktywne wykorzystanie zasobów, udostępnianie ich innym oraz nadawanie przedmiotom drugiego życia stanowią istotne elementy współczesnego trendu. Ten trend ma istotny wpływ na ewolucję naszego stylu życia, a także na sposób, w jaki postrzegamy posiadanie rzeczy. Proponując alternatywną drogę do własności, koncept ekonomii współdzielenia oraz projekt WawaShare są odpowiedzią na te nowoczesne podejście. Dziesięć tablic informacyjnych prezentuje różne lokalne inicjatywy powiązane z tym tematem. Wśród nich znajdują się miejsca, gdzie można skorzystać z narzędzi stolarskich, sal teatralnych do warsztatów czy też nauki uprawy roślin i renowacji mebli.

Te działania umożliwiają warszawiakom rozwijać swoje zdolności i pasje poprzez udostępnianie swoich umiejętności (jak szkolenia, spektakle, koncerty), czasu oraz różnych przedmiotów (takich jak książki, meble, narzędzia, rowery), przestrzeni (w postaci sal spotkań coworking) oraz żywności. „Poprzez te inicjatywy budujemy świadomość lokalnej społeczności o korzyściach płynących z wzajemnej wymiany dóbr. Zachęcamy mieszkańców, organizacje i przedsiębiorstwa do aktywnego uczestnictwa i zgłaszania swoich inicjatyw w tym obszarze” – mówi Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego.

Wystawa, której organizatorem jest m.st. Warszawa, będzie dostępna dla zwiedzających aż do 23 czerwca.