in vitro Warszawa

Finansowanie in vitro w Warszawie

Warszawa niezmiennie wspiera rodziny, co przekłada się również na większy niż w innych miastach współczynnik dzietności. W latach 2023-2025 zaplanowano ponadto przeznaczenie ponad 40 mln złotych na kolejną już edycję leczenia niepłodności metodą in vitro. Stolica zapewni również bezpłatne zajęcia w szkole rodzenia, z których skorzystać będzie mogło ponad 10 tys. ciężarnych kobiet. Na ten cel przeznaczone zostanie blisko 16 mln zł.

Warszawa jest miastem, w którym rodzi się najwięcej dzieci w całej Polsce. Jak podkreśla Rafał Trzaskowski – Prezydent m.st. Warszawy to dowód na świadomość, jak wspierać rodziny w sposób skuteczny. Rodzice korzystać tu mogą m.in. z bezpłatnej opieki dla pociech w żłobkach, która jest jedyną taką ofertą w całym kraju. 

Od 2017 roku miasto wspiera swoich mieszkańców, finansując również miejski program leczenia niepłodności. Dzięki niemu na chwilę obecną przyszło na świat ponad 1700 dzieci. Zwiększenie dofinansowania w kolejnych latach pozwoli na skuteczniejsze działania, ponieważ zapewni to finansowanie trzech prób zapłodnienia in vitro dla każdej pary.

W październiku przyjęto również program edukacji przedporodowej “Szkoła rodzenia”. Dzięki niemu ciężarne mieszkanki Warszawy, będą miały zapewnioną bezpłatną edukację przedporodową.