Noclegownia Warszawa

Otwarto nową noclegownię w Warszawie

Stolica organizuje wiele działań, które wspierają osoby zmagające się z bezdomnością. W sezonie jesienno-zimowym to szczególnie ważne, dlatego od początku grudnia swoje działania rozpoczęła kolejna już noclegownia na mapie Warszawy. Mieści się ona przy ulicy Kupieckiej, gdzie na schronienie i ciepły posiłek może liczyć 150 potrzebujących. 

Warszawa czynnie uczestniczy we wspieraniu osób dotkniętych kryzysem bezdomności. Udostępniono bowiem blisko 1,4 tys. miejsc, które zapewniają schronienie dla osób potrzebujących. Z oferujących rozwiązań korzysta około 400 osób. Aktualnie na terenie Warszawy funkcjonują trzy noclegownie, w tym nowo otwarta przy ulicy Kupieckiej. Każda z nich zapewnia również ogrzewalnie oraz dwa posiłki – śniadanie i kolacje.

To nie jedyne działania, które organizowane są w stolicy z myślą o osobach bezdomnych. Osoby potrzebujące wsparcia pomoc otrzymać mogą także m.in. w działającej przez cały tydzień ogrzewalni, w której mieści się też jadłodzielnia i łaźnia. Ponadto w 18 schroniskach, z których 7 zapewnia usługi opiekuńcze po przeprowadzonym postępowaniu w Ośrodku Pomocy Społecznej.