Gadżety dla dorosłych – po prostu normalność

Był czas, nie tak dawny przecież, gdy osoby używające przeróżnego rodzaju akcesoriów intymnych mogły obawiać się co najmniej dziwnych spojrzeń. Nawet zakup takowych był utrudniony ze względu na małą dostępność placówek oferujących tego typu asortyment, a i wstyd przed korzystaniem z nich robił swoje. Te czasy jednak, na szczęście, odeszły już do historii. Chociaż nadal brakuje nam aż tak wyzwolonego podejścia do własnej przyjemności, jakie prezentują osoby mieszkające w USA czy w Europie Zachodniej, to jednak ciężko powiedzieć, by gadżety dla dorosłych dalej pozostawały w sferze tabu. Co więcej, ich obecność w tzw. mainstreamie jest coraz częstsza. Pisma dla kobiet, mężczyzn, portale internetowe, produkcje filmowe, seriale – wszędzie tam powtarza się nam, że używanie akcesoriów intymnych jest po prostu normalne. I słusznie.

Po co i dla kogo?

No właśnie, dla kogo przeznaczone i polecane są wszelkie te realistyczne dildo, przeróżnego rozmiaru wibratory czy masażery? Dla wszystkich, którzy pragną przeżywać przyjemność płynącą ze stymulacji – i tyle. Nie ma tu większego znaczenia, czy mówimy o osobach będących w związkach, czy też singlach. Każdy może je wykorzystać na własny, odpowiedni dla niego sposób. Część osób korzystać będzie w nich w pojedynkę, część razem z partnerem czy partnerką, niektórzy jawnie, inni po kryjomu. Dla jednych będzie to sposób na rozładowanie napięcia, innym zastąpi seks z drugą osobą – bo nie muszą przecież poszukiwać partnera/ki wyłącznie w tym celu. Są też tacy, którzy owszem, poszukują, jednak bezskutecznie, a wtedy odpowiednio dobrany gadżet zmniejszy frustrację.

Korzystanie z gadżetów erotycznych niesie się sobą wiele pozytywów również w związku szczęśliwym i usatysfakcjonowanym życiem intymnym. Jeśli tylko czujecie, że macie ochotę przeżyć coś jeszcze przyjemniejszego, niż zwykle, to sięgnijcie po jakiś wibrator (https://www.erotino.pl/62-wibratory-duze) czy inną zabawkę i sprawdźcie, czy to właśnie nie tego szukacie. Bardzo możliwe, że tak… Wiele osób wskazuje też, że właśnie dzięki takim „dodatkom” udaje im się uniknąć rutyny czy wręcz nudy, jakie może nieść ze sobą życie intymne po wielu latach związku. Są też takie pary, gdzie dopiero wsparcie gadżetów pozwala przeżyć satysfakcję seksualną. Może to być powodowane np. niedostatecznymi umiejętnościami jednej ze stron, jakąś dysfunkcją, zaburzeniami, chorobą.

Czy to oznacza, że gadżety mają tylko i wyłącznie zalety? Prawdę mówiąc – prawie. Wydaje się, że jedynie ich nadużywanie, kompulsywność, zastępowanie nimi świata rzeczywistego i prawdziwych relacji może nieść negatywne skutki dla psychiki.

Co wybrać i jak wybrać

Akcesoriów erotycznych jest tak wiele, że ciężko byłoby nawet policzyć wszystkie dostępne na rynku modele. Różnią się wzorem, wielkością, materiałem, sposobem użycia, przeznaczeniem. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć coś, czego używanie będzie mogło przynieść przyjemność. Jeśli chodzi o to, jaki rodzaj „zabawek” wybrać, to wypada najpierw określić swoje potrzeby i preferencje i nimi się kierować. Najczęściej kupowane gadżety to dildo na przyssawce, wibrator, masażer do klitorisu. Najprościej będzie zastanowić się, jaki rodzaj pieszczot czy stymulacji odpowiada nam najbardziej i tym się kierować przy zakupie. Ważne jest, by zwracać uwagę na jakość materiałów, starać się kupować produkty jakościowe, z podanym producentem i z polskiej dystrybucji. Zakupy na portalach azjatyckich niestety nie dają nam pewności co do jakości materiału i jego bezpiecznego użycia.