Internetowe oszustwa na portalu aukcyjnym: policja zatrzymała sprawczynię

Funkcjonariusze Komendy Bielańskiej, specjalizujący się w rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępstw gospodarczych i korupcyjnych, ujęli 30-letnią kobietę podejrzewaną o prowadzenie nielegalnej działalności na popularnym serwisie aukcyjnym. Zgromadzone dowody wskazują, że osoba ta wystawiała na sprzedaż cukier, który de facto nie znajdował się w jej posiadaniu, w ten sposób naraziła naiwnych klientów na straty osiągające nawet 4 tysiące złotych. Teraz musi stanąć przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiadać za swoje czyny. Jej grozi teraz do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Podczas śledztwa, na podstawie zgromadzonych dowodów oraz szczegółowych analiz działań podejrzanej, udało się ustalić mechanizm jej działania. Kobieta umieszczała na platformie internetowej oferty sprzedaży cukru, lecz po otrzymaniu zapłaty za zamówienie nie wysyłała towaru do kupujących. Bardzo intensywne prace operacyjne funkcjonariuszy przyniosły oczekiwany rezultat: zidentyfikowano sprawczynię i ustalono listę jej ofiar.

Sprawczyni została zatrzymana przez policję Bielan kilka dni temu. Została przetransportowana do siedziby Komendy mieszczącej się przy ulicy Żeromskiego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, funkcjonariusze mogli przedstawić 30-latce aż 15 zarzutów oszustwa poprzez wprowadzenie w błąd innych osób i skłonienie ich do rozporządzania swoim mieniem na swoją niekorzyść. Jej grozi surowa kara – do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Całość procesu śledczego w tej sprawie jest monitorowana i nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.