Jak szybko wybrać i kupić idealne mieszkanie?

Nie da się ukryć, że kupno mieszkania jest jednym z tych marzeń, które każdy z nas posiada. Zwykle decydujemy się, w pewnym momencie życia na to, by to marzenie stało się rzeczywistością. Wówczas rozpoczynamy poszukiwania, a jednocześnie chcemy, by cały proces nie był zbyt czasochłonny i zniechęcający. Czy więc istnieje sposób na to, by szybko i skutecznie znaleźć mieszkanie dla siebie, a następnie je kupić?

Idealne mieszkanie – czy wiemy, czego oczekujemy?

Czy istnieje mieszkanie idealne? Otóż jak najbardziej! Jest to nieruchomość, która spełnia wszystkie oczekiwania kupca i sprawia, że poczuje się on bezpiecznie i komfortowo. Jednak już w tym momencie można zauważyć, że każdy z potencjalnych nabywców będzie miał pod tym względem inne wymagania. Wobec tego, by faktycznie znaleźć mieszkanie na sprzedaż, które bez większych wyrzutów sumienia będzie można nazwać idealnym, trzeba się zastanowić, nad własnymi potrzebami. Najważniejsze kwestie do rozważenia to między innymi:

  • metraż jaki nas interesuje;
  • rozkład pomieszczeń, jaki najbardziej nam odpowiada;
  • dodatkowe przestrzenie w postaci komórek lokatorskich jeśli takowe będą nam potrzebne;
  • zagospodarowanie terenu wokół osiedla i np. dostępność miejsc parkingowych;
    dokładna lokalizacja oraz bliskość infrastruktury komunikacyjnej.

Jeśli uda się nam skutecznie odpowiedzieć na te pytania, to z całą pewnością pole poszukiwań zostanie znacznie zawężone. Nawet, jeśli szukamy ofert sprzedaży nieruchomości na własną rękę, to dzięki ograniczeniu tych, które nie spełniają w żaden sposób naszych wymagań, uda się nam zaoszczędzić sporo czasu.

Jakim budżetem dysponujemy?

Zakup nieruchomości to prawdopodobnie jedna z największych inwestycji na jakie decydujemy się w życiu. Często zdarza się, że nawet lata skrupulatnego odkładania i gromadzenia środków okażą się niewystarczające do tego, by sfinalizować zakup. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest to rozwiązanie w zasięgu naszych możliwości, które teoretycznie powinno nam pomóc w spełnieniu marzeń. W praktyce jednak niektóre kwestie przedstawiają się inaczej. Warto wiedzieć, że:

  • banki ustalają coraz bardziej surowe reguły w zakresie przyznawania kredytu hipotecznego;
  • zawsze konieczny będzie wkład własny, który obecnie wynosi nawet 20% całkowitej wartości nieruchomości.

Dobrym rozwiązaniem będzie spotkanie się z doradcą kredytowym, który oszacuje nasze zdolności spłaty zobowiązania, a także pomoże przygotować szereg, niezbędnych dokumentów. Pamiętajmy także, by dokładnie oszacować kwotę kredytowania, o jaką chcemy zawnioskować. Musimy wziąć pod uwagę, że chodzi tu nie tylko o zakup nieruchomości, ale także o jej utrzymanie, a także ewentualne zaadoptowanie do swoich potrzeb. Warto więc w tym momencie mierzyć siły na zamiary, by uniknąć bolesnego rozczarowania.

A może skorzystamy z pomocy dewelopera?

Jeśli poszukiwania mieszkania, dalej nie są tak proste, jak tego oczekiwaliśmy, możemy zwrócić się o pomoc do doświadczonego dewelopera. Jest to instytucja obecna na rynku nieruchomości od wielu lat. Tradycyjne, deweloper zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości, a także dopasowaniem jej do potrzeb klienta. Warto sprawdzić, jakie oferty są obecnie dostępne u liderów w branży jak np.: https://www.forestclub.com.pl/oferta/. Co więcej, warto także zdecydować się na rozmowę z deweloperem i poinformowanie go o swoich oczekiwaniach. Profesjonalista z pewnością pomoże nam w szybkim i efektywnym znalezieniem wymarzonej nieruchomości, a dodatkowo będzie także czuwał nad wszelkimi kwestiami związanymi z formalnościami. Warto więc taką możliwość również wziąć pod uwagę i zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu!