Kask narciarski – jaki i gdzie kupić?

Kask narciarski to must have każdego miłośnika białego szaleństwa. Każdy, kto planuje jazdę na nartach lub snowboardzie wyjeżdżając na stok, powinien ze względów bezpieczeństwa mieć założony kask. Chroni głowę przed ewentualnymi obrażeniami, jak i również przed chłodem. Dzieci i młodzież do lat 16 obowiązkowo muszą jeździć w kasku.

Odpowiedni rozmiar

Podstawą podczas zakupu kasku narciarskiego jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Jak najprościej to zrobić? Wystarczy zmierzyć obwód głowy. Taśmę mierniczą należy przyłożyć bezpośrednio za uszami i wykonać pomiar.

Kaski narciarskie w sprzedaży dostępne są najczęściej w poniższych rozmiarach:

  • XS-S (51-54 cm),
  • M-L (55-58 cm),
  • XL-XXL (55-62 cm).

W tym miejscu warto zaznaczyć, że przed złożeniem zamówienia, należy dokładnie sprawdzić rozmiary u danego producenta. Czasami mogą występować niewielkie różnice w pomiarach pomiędzy poszczególnymi modelami.

Odpowiednie dopasowanie hełmu jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo podczas jazdy. Nie może być luźny ani tym bardziej uciskać. Po jego założeniu nie powinniśmy praktycznie odczuwać, że cokolwiek mamy na głowie.

Po przymierzeniu kasku i zapięciu najlepiej potrząsnąć głową. Wtedy będziemy mieli pewność, że hełm nie rusza się na naszej głowie.

Możemy również zdecydować się na zakup kasku z systemem regulacji rozmiaru. Na czym to polega? Dzięki specjalnym pokrętłom można dopasować rozmiar do obwodu głowy, tak że będziemy czuli się w nim komfortowo.

Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny aspekt. Wybierając kask, zwróćmy uwagę, czy wygodnie będzie nam w nim, kiedy założymy pod niego czapkę lub kominiarkę. Wszystko musi do siebie ściśle przylegać.

Wykonanie

W sprzedaży dostępne są kaski narciarskie wykonane w różnych technologiach, które gwarantują najwyższą jakość wykonania. Pierwsza to technologia ABS.

Skorupa hełmu składa się z zewnętrznej powłoki, która została wyprodukowana z twardego tworzywa ABS. Wnętrze kasku wypełnia natomiast pianka ochronna EPS. Dzięki takiemu połączeniu kaski są wytrzymałe i odporne na uderzenia.

Druga równie popularna to technologią in-mold. Cechuje się tym, że cienka zewnętrzna skorupa z poliwęglanu wtryskiwana jest bezpośrednio na wewnętrzną piankę EPS. Takie połączenie sprawia, że kask narciarski jest dość lekki.

Możesz zdecydować się na zakup hełmu wykonanego za pomocą jeszcze bardziej zaawansowanej technologii, czyli MIPS. Wyróżnia się tym, że jest oparta na warstwie o niskim współczynniku tarcia.

Godny podkreślenia jest fakt, że zapewnia lepszą ochronę mózgu, w przypadkach ewentualnego upadku. Wpływ na to ma ograniczenie ruchu obrotowego.

Producenci w ostatnich latach dołożyli wszelkich starań, aby kaski narciarskie były optymalnie lekkie, ale przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, wytrzymałych tworzyw ABS, rdzeni EPS i EPP zapewniały ochronę głowy, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Dodatkowe wyposażenie

Podczas wyboru kasku narciarskiego zwróćmy jeszcze uwagę na system regulacji wentylacji, odpinane nauszniki, które zapewniają kontrolę wentylacji. Co więcej, wiele kasków dostępnych w sprzedaży zostało wyposażonych w tylne pokrętło, które umożliwia dokładną regulację dopasowania kasku.

Sprawdźmy także rodzaj wyściółki, która ma duży wpływ na komfort użytkowania. Dobrym rozwiązaniem jest zakup hełmu, który umożliwia wypięcie wyściółki i jej wypranie.

Podsumowanie

Szukasz wysokiej klasy kasku narciarskiego? Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu Enjoy The Sport. To jedyny taki sklep internetowy, w którym wszystkie kaski narciarskie to produkty najwyższej jakości. Zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę po stokach narciarskich.

W ofercie znajdziesz kaski damskie, męskie, młodzieżowe i dziecięce w wielu wariantach kolorystycznych. Przy ich produkcji wykorzystano najnowszą technologię i wysokiej klasy surowce.

Gwarantujemy, że w Enjoy The Sport wybierzesz hełm skrojony do Twoich indywidualnych potrzeb!