Jak unieważnić kredyt frankowy w 2024 roku?

Kwestia unieważnienia kredytu frankowego nadal budzi sporo emocji wśród kredytobiorców – między innymi dlatego, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na unieważnienie kredytu frankowego w 2024 roku. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Czy warto decydować się na złożenie pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu bankowego?

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach sytuacjach frankowiczów bardzo się zmieniła. Jeszcze kilka lat temu osoby, które zdecydowały się na kredyt we frankach szwajcarskich, były zmuszone do płacenia coraz wyższych rat, co stanowiło ogromne obciążenie dla ich budżetu.

Dzisiaj jednak frankowicze są w o wiele lepszej sytuacji. Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na złożenie pozwu przeciwko bankowi. Co ważne, sądy orzekają na korzyść frankowiczów w ponad 98 proc. spraw – zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji. Biorąc pod uwagę, że unieważnienie kredytu frankowego w 2024 roku nadal jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla kredytobiorców, zdecydowanie warto się na nie zdecydować.

Jak walczyć o unieważnienie kredytu frankowego w 2024 roku?

W każdym przypadku dążenie do unieważnienia kredytu frankowego warto zacząć od dokładnej analizy umowy kredytowej. Oczywiście najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług wyspecjalizowanej w tym zakresie kancelarii. Na tej podstawie możliwe będzie określenie, czy zachodzą przesłanki do uznania umowy za nieważną. Z reguły są to niezgodne z prawem klauzule abuzywne, które w okresie największej popularności kredytów CHF stosowane były przez wiele banków.

Zależy Ci na unieważnieniu kredytu frankowego w 2024 roku? Sprawdź, jak to zrobić: https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-warszawa/

Kolejnym krokiem będzie złożenie pozwu przeciwko bankowi. Dobra wiadomość jest taka, że czas oczekiwania na unieważnienie kredytu frankowego w 2024 roku nie jest już tak długi, jak do niedawna. Obecnie wyrok może zapaść nawet kilka miesięcy po złożeniu pozwu. To jeden z powodów, dla których coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania.

Po orzeczeniu przez sąd nieważności umowy kredytowej, strony zobowiązane są do zwrócenia sobie nawzajem otrzymanego kapitału. Oznacza to, że kredytobiorca musi zwrócić do banku pożyczoną kwotę. Bank z kolei stoi przed koniecznością zwrócenia wszystkich środków otrzymanych od klienta. W większości przypadków zwrócona kwota jest o wiele wyższa niż ta pożyczona, co oznacza, że kredytobiorca otrzymuje od banku nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sprawdź w naszym poprzednim wpisie, ile kosztuje proces frankowy.

Nie rezygnuj z pomocy doświadczonego prawnika!

Jak widać, unieważnienie kredytu frankowego w 2024 roku to nadal bardzo korzystne rozwiązanie. Z jednej strony pozwala ono na odzyskanie części kapitału, a z drugiej – na uwolnienie się od kredytu CHF raz na zawsze. Jeśli dotychczas nie zdecydowałeś się na złożenie pozwu przeciwko bankowi, właśnie teraz jest najlepszy czas na podjęcie decyzji. Dzięki temu jeszcze w 2024 roku Twój kredyt we frankach szwajcarskich może stać się tylko wspomnieniem!