Kolejny etap budowy metra na Bemowie. Utrudnienia w ruchu

Na warszawskim Bemowie trwa aktualnie budowa stacji metra i tuneli. Inwestycja zakłada również stworzenie wentylatorni, umożliwiającej zachowanie odpowiedniego napowietrzenia obiektów podziemnych oraz bezpieczną eksploatację podziemnej kolei. Budowa jednej z nich rozpocznie się już jutro (12 kwietnia). Spodziewać się możemy utrudnień w ruchu oraz zmian w działaniu komunikacji. 

Rozpoczynające się w środę kolejne pracę zaplanowano przy ulicy Coopera, która zostanie wyłączona z ruchu. Utrudnienia można spotkać przede wszystkim naprzeciwko bloków nr 4 i 6 oraz na całej szerokości jezdni i przynależnym fragmencie chodnika. Umożliwione zostanie jednak dojście do budynków.  Zmieniona trasa będzie również dotyczyła linii autobusowej 249. Wyłączone z ruchu będą mieszczące się na trasie przystanki: Coopera 02, Coopera-Przychodnia 02 i Batalionów Chłopskich 54.

Podróżujący drogą kierowcy również muszą liczyć się ze zmianami na ulicy Coopera. Wyłączenie z ruchu bowiem wiążę się z wyznaczeniem oznakowanych objazdów. Miasto zapowiada także, że taka organizacja ruchu potrwa aż do zakończenia budowy II linii metra, czyli do 2026 roku.