Kurs rysunku architektonicznego dla dzieci – na czym polega?

Architekt i projektant wnętrz to zawody, które kojarzą się ze studiami na politechnice lub uczelni artystycznej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pasję do rysowania rozwijać u swojego dziecka od najmłodszych lat. Dla przyszłych artystów stworzono specjalny, profesjonalny kurs.

Na czym polega kurs rysunku architektonicznego dla dzieci?

Zajęcia z rysunku artystycznego to połączenie nauki i zabawy. Kurs pobudza kreatywność dzieci, a jednocześnie rozwija ich zdolności manualne. Lekcje dedykowane są wielbicielom plastyki, którzy chcą rozwijać swoją pasję do rysowania i tworzenia atrakcyjnych wizualizacji. Kurs rysunku stanowi pierwszy krok ku studiom na wydziałach ASP, Historii Sztuki, czy też Politechniki Warszawskiej. Uczniowie mają do dyspozycji profesjonalne materiały dopasowane do ich wieku i umiejętności. Poszczególne grupy tworzone są w taki sposób, by wykładowca mógł poświęcić kursantowi dostateczną ilość czasu. Dzięki takiemu podejściu każde dziecko czuje się komfortowo i bezpiecznie. Nauka rysunku stanowi dla niego przyjemność, a nie ciężką pracę.

Kursy rysunku – opis zajęć

Kurs rysunku architektonicznego dla dzieci stworzony został w taki sposób, by ćwiczenia zapewniały szybkie efekty. Nasz program dostosowany jest do możliwości przyszłych artystów w wieku od 7 do 12 lat. Dzięki nauce rysunku dzieci doskonalą swój warsztatów i mają okazję poznać techniki stosowane w malarstwie, architekturze wnętrz oraz innych dziedzinach, wymagających kreatywności i dobrego warsztatu. W naszej szkole rysunku wykładowcy skupiają się na zasadach perspektywy, myślenia przestrzennego, cieniowania i proporcji. Są to podstawy wymagane na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, Akademii Sztuk Pięknych i innych uczelniach artystycznych.

Kurs rysunku architektonicznego dla dzieci – wykładowcy i przebieg zajęć

Lekcje rysunku trwają 1,5 godziny, a każde zajęcia odbywają się raz bądź dwa razy w tygodniu. W przypadku nieobecności kursanta istnieje możliwość wzięcia udziału w warsztatach z inną grupą. Nauka w szkole rysunku architektonicznego odbywa się w kilku- lub kilkunastoosobowych klasach, przy czym maksymalna liczba uczniów to 15 osób. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę. Nasza szkoła rysunku zatrudnia wykładowców będących architektami, artystami i studentami uczelni artystycznych. Każde zajęcia kończą się pracą domową, dzięki czemu uczniowie są w pełni zaangażowani w swoją naukę.

Nauka rysunku architektonicznego to świetna propozycja dla rodziców pragnących rozwijać u swoich dzieci wyobraźnię i zdolności plastyczne. To pierwszy krok np. na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej bądź Akademię Sztuk Pięknych, a następnie w stronę kariery przyszłego architekta-artysty. Na kursach rysunku i malarstwa organizowanych w naszej pracowni dzieci nie tylko przygotowują się do zawodu rysownika czy architekta, ale przede wszystkim poszerzają swoją kreatywność i umiejętności plastyczne.