Rozbój w gminie Prażmów – groźby, noże i strach. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności

W niespokojną noc 30 grudnia 2023 roku, mieszkający w przyczepie kempingowej 69-letni mężczyzna oraz 68-letnia wiejska gospodyni z Prażmowa, zostali brutalnie napadnięci przez zamaskowanych bandytów. Napastnicy z bronią w ręku, ukradli telefon komórkowy i aż 15 tysięcy złotych ofiarom swojego ataku. Dwóch winnych zostało już aresztowanych na trzy miesiące i czekają ich zarzuty dokonania rozboju. Możliwa kara to nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Przytłumiony, zimowy wieczór w ostatnim dniu 2023 roku, przerwał telefoniczny apel o pomoc do piaseczyńskiego posterunku policji. Dwoje mieszkańców Prażmowa była ofiarami brutalnego napadu. Na miejsce zbrodni natychmiast ruszyli funkcjonariusze, aby zorientować się w sytuacji.

69-letni mężczyzna zawiadomił policję o dwóch zamaskowanych osobnikach, którzy wtargnęli do jego przyczepy kempingowej. W wyniku ataku stracił telefon, portfel pełen dokumentów i gotówki. To jednak nie koniec zbrodniczej akcji bandytów – następnie udali się do domu 68-letniej kobiety, gdzie z nożem w ręku zażądali wydania oszczędności. Przerażona starsza pani straciła 15 tysięcy złotych i telefon komórkowy.

Do sprawy natychmiast przyłączył się wydział kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Pomimo braku szczegółowych informacji o winnych, dzięki zapamiętanemu rysopisowi, już następnego dnia zatrzymano pięć osób na terenie powiatu grójeckiego: dwie kobiety i trzech mężczyzn. W noworoczny poniedziałek policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby – 24-latka i 23-latkę. Funkcjonariusze nie przestali zbierać dowodów, przesłuchując kolejne osoby i szukając odpowiedzi na pytanie, co skłoniło napastników do tak drastycznego działania.

Zarzuty dotyczące dokonania rozboju usłyszało dwóch mężczyzn: 22-latek i 24-latek. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy – areszt na trzy miesiące, aby zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania, którego wnioskodawcą był prokurator. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie prowadzi śledztwo.