Leśna Triada Biegowa dla rodzin rozpoczyna się 13 kwietnia w Lesie Sobieskim

Dzień dzisiejszy, mianowicie 13 kwietnia, to data rozpoczęcia Leśnej Triady Biegowej. Jest to cykl wydarzeń sportowych skierowanych do rodzin, które mają na celu promowanie aktywności fizycznej i edukacji przyrodniczej. Pierwsza odsłona triady odbędzie się w zielonym sercu dzielnicy Wawer – Lesie Sobieskim. Kolejne części tej sportowej trylogii będą miały miejsce w czerwcu oraz we wrześniu.

Wstęp na inaugurującą triadę imprezę, która zaplanowana jest na 13 kwietnia w Lesie Sobieskim, jest całkowicie darmowy. Wydarzenie to stanowi perfekcyjne połączenie sportowej rywalizacji z edukacyjnymi atrakcjami dla całej rodziny. Dla każdego malucha, które zdecyduje się na udział w biegu na dystansie 500 m lub 1000 m, przewidziano plecak – idealny do przechowywania wszystkich niezbędnych podczas outdoorowej aktywności przedmiotów. Zgłoszenia do biegu dla najmłodszych będą przyjmowane w dniu imprezy. Organizatorzy szykują także mnóstwo dodatkowych atrakcji: gier i zabaw zręcznościowych, warsztatów edukacyjnych oraz kącika plastycznego z kolorowankami.

Dotychczas do udziału w biegu na dystansie 5 km zgłosiło się ponad 430 osób, a kolejne 150 planuje pokonać trasę techniką nordic walking. Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie na stronie Aktywnej Warszawy, która współorganizuje całe wydarzenie razem z Lasami Miejskimi.

Dalsze odsłony Leśnej Triady Biegowej również zapowiadają się emocjonująco. „Szlak lata”, druga część cyklu, odbędzie się 15 czerwca w Lesie Kabackim, a trzecia – „Szlak jesieni”, zaprasza na 7 września do Lasu Bielańskiego. Podobnie jak w przypadku pierwszej imprezy, podczas każdego z tych wydarzeń zaplanowano biegi i spacery nordic walking dla młodzieży i dorosłych na dystansie 5 km, a także biegi na 500 m i 1000 m dla dzieci. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji edukacyjnych oraz zabaw i gier plenerowych dla całych rodzin.