Marsz Miliona Serc – wielkie obywatelskie zebranie w stolicy

W nadchodzącą niedzielę, 1 października, ulicami Warszawy przetoczy się Marsz Miliona Serc. Jest to inicjatywa Koalicji Obywatelskiej, która zamierza zgromadzić warszawiaków na wspólnej demonstracji. Czterokilometrowa trasa marszu rozpocznie się o godzinie 12:00 na rondzie Dmowskiego, skąd uczestnicy udadzą się ulicą Marszałkowską w kierunku Świętokrzyskiej. Po dotarciu do ronda ONZ marsz skieruje się w prawo, wzdłuż alei Jana Pawła II, aż do ronda „Radosława”. Planowany koniec zgromadzenia ma nastąpić około godziny 16:00.

Organizatorzy spodziewają się, że liczba uczestników Marszu Miliona Serc może przewyższyć frekwencję z pierwszego marszu, który odbył się za sprawą partii Donalda Tuska 4 czerwca. Ilość osób manifestujących może osiągnąć nawet milion!

Choć upały już minęły, a jesienią aura potrafi być kapryśna, nie przewiduje się, aby warunki pogodowe zepsuły plany uczestnikom Marszu Miliona Serc. W ostatni piątek września (29.09) termometry w Warszawie mają pokazać jeszcze 28 stopni Celsjusza. Następnie w sobotę (30.09) ma nastąpić ochłodzenie do 18 stopni Celsjusza, a prognozy przewidują opady deszczu.

Niemniej jednak na niedzielę, 1 października, pogoda ma być sprzyjająca. Meteorolodzy nie przewidują deszczu, a słońce ma przebić się przez chmury. W samo południe temperatury mają wynieść około 17 stopni Celsjusza, a z upływem godzin mają wzrosnąć nawet do 19 stopni, co powinno zapewnić komfortowe warunki dla uczestników Marszu Miliona Serc.