Modernizacja i poprawa infrastruktury drogowej na ulicach Ordona i Lalki

Prace budowlane przenoszą się z etapu robót brukarskich do kolejnej fazy remontu trasy na ulicy Ordona, pomiędzy Wolską a Kasprzakiem. Równocześnie, nowe warstwy asfaltu zostaną nałożone także na ulicy Lalki, od Gierdziejewskiego do Władysława Jagiełły. Środa, 5 czerwca, zwiastuje rozpoczęcie intensywnych prac budowlanych na tych dwóch arteriach drogowych.

Naprawa dróg na Ordona i Lalki to następne dzieła realizowane w ramach programu „Frezowanie+”. Na obu ulicach, zarówno na Woli jak i w Ursusie, najpierw przeprowadzono wymianę chodników i krawężników. Teraz nadszedł czas na zastosowanie nowej nawierzchni.

Od rana, 5 czerwca, komunikacja będzie sparaliżowana na odcinku ulicy Ordona pomiędzy Wolską a Kasprzakiem. Ograniczenia w ruchu nie będą miały wpływu na możliwość dojazdu do poszczególnych nieruchomości. Objazd zaplanowano poprzez aleję Prymasa Tysiąclecia i ulicę Wolską. Autobusy linii 184 również zostaną przekierowane tą trasą. Kierowcy jadący ulicą Wolską od alei Prymasa Tysiąclecia na skrzyżowaniu z Elekcyjną i Ordona nie będą mogli skręcić w lewo – jedynym możliwym manewrem będzie zawracanie na skrajnym lewym pasie.

Ulica Ordona, która służyła jako objazd podczas budowy trasy tramwajowej na Kasprzaka, zyska nowe oblicze po zakończeniu tamtejszych prac. Ma to miejsce po zakończeniu konstrukcji odcinka łączącego Kasprzaka z Wolską. Wkrótce Ordona będzie wyglądać tak nowocześnie jak inne ulice w okolicy, które przeszły remont w czasie budowy linii tramwajowej. Oprócz nowego asfaltu i chodników, rowerzyści także odczują poprawę warunków – na jezdni pojawią się pasy rowerowe. Prace mają zakończyć się przed końcem wakacji.

Prace drogowe trwają również na odcinku ulicy Ordona pomiędzy budynkiem przy numerze 5B a ulicą Stańczyka, gdzie starą nawierzchnię brukowaną zastąpi asfalt. Po zakończeniu remontu, prawie cała ulica Ordona będzie pokryta nowym asfaltem. Również sąsiednia ulica Jana Kazimierza przechodzi modernizację. Wykonawca planuje w najbliższych dniach rozszerzenie strefy prac budowlanych. Od czwartku, 6 czerwca, jeden kierunek ruchu będzie możliwy również pomiędzy ulicami Ordona i Gizów.

W środę, 5 czerwca, drogowcy zamkną także ulicę Lalki w Ursusie na odcinku od Gierdziejewskiego do Władysława Jagiełły. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez Gierdziejewskiego i Warszawską. Tą samą trasą zostaną przekierowane autobusy linii: 187, 401, 517 i 716 oraz nocne N35 i N85.

Ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na ulicach Gierdziejewskiego i Cierlickiej, przy skrzyżowaniu z Lalki. Prace obejmują wymianę nawierzchni na całej długości drogi, a także na rondzie „Marcysi”, gdzie nastąpi również renowacja chodników. Stara kostka brukowa będzie zastąpiona betonowymi płytami o wymiarach 50×50 cm. Modernizacja przystanku „Lalki 03” obejmować będzie między innymi likwidację zatoki autobusowej i poszerzenie chodnika.