Na Bulwarach Wiślanych modelowa Sinfonia Varsovia

Na Bulwarach Wiślanych zorganizowano wystawę, na której można zobaczyć, jak będzie wyglądała najnowocześniejsza sala koncertowa w Warszawie. Wystawa “Sinfonia Varsovia w skali” przedstawia wykonany dokładny model sali, który powstał w proporcji 1:10.

Powstająca nowa siedziba orkiestry Sinfonia Varsovia zaplanowana jest przy Grochowskiej 272 na Warszawskim Kamionku. Ruszył już przetarg na roboty rozbiórkowe pierwszego etapu inwestycji. Powstająca sala koncertowa będzie najważniejszym elementem Sinfonia Varsovia Centrum, a zarazem najnowocześniejszą salą koncertową w stolicy. Przygotowana makieta akustyczna, którą można obejrzeć na wystawie, szczegółowo odwzorowuje jej wnętrze. Model wykonany w skali 1:10, posłużył przede wszystkim do zaplanowania akustyki sali koncertowej. W przyszłości wnętrze pomieścić ma prawie 1900 słuchaczy, stając się największą salą koncertową tego typu w Polsce.  Plansze wokół makiety przygotowano w sposób, przedstawiający historię orkiestry oraz wizualizację całego planowanego kompleksu Sinfonia Varsovia Centrum. 

Odwiedzających pawilon z wystawą, wita ruchomy obraz przedstawiający nagrania wideo instrumentalistów oraz muzyka. Nie zabrakło również artystycznego timelapse dokumentującego budowę modelu i badań akustycznych, które miały w nim miejsce. 

Makietę przedstawiającą salę koncertową oglądać można do 2 października w pawilonie, mieszczącym się przy pomniku syreny na Bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego. Wystawa jest czynna w godzinach 9:00-12:00, a wstęp na nią darmowy.