Jak działają nowe bitomaty, które pojawiły się na ulicach Warszawy?

Ostatnio na terenie Warszawy pojawiło się sporo nowych bitomatów. To urządzenie dla osób, które chcą wymienić kryptowalutę na gotówkę. W poniższym artykułu przedstawiamy, jak działają nowe warszawskie bitomaty.

Jak działają warszawskie bitomaty?

By zacząć wymianę kryptowaluty na gotówkę trzeba wejść na stronę ATM Egera, na której należy wpisać jaką kwotę chcemy wymienić. Na stronie trzeba również uzupełnić formularz wpisując swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Kwota wypłaty w formularzu musi mieć wartość minimum 50 zł i nie powinna przekraczać kwoty 4 tysięcy złoty. Po zaakceptowaniu regulaminu i potwierdzeniu numeru telefonu czas na kolejny krok. Generowany jest unikatowy adres do portfela, na którym księguje się wpłata. Czas tej operacji powinien zająć około 15 minut. Po zaksięgowaniu środków na wcześniej podany numer telefonu przychodzi kod. Kod jest ważny przez 72 godziny więc nie trzeba się martwić, że szybko się dezaktywuje.

Z kodem należy udać się do jednego z warszawskich bitomatów, który współpracuje z usługą ATM Egera i postępując zgodnie z instrukcją na ekranie i wypłacić gotówkę. Co ważne wypłatę można zrealizować w dowolnym przez siebie bitomacie, nie trzeba wcześniej wybierać urządzenia, w którym chce się dokonać wymiany. To dodatkowy atut, który pozwala na swobodne przemieszczanie się i wybór warszawskiego bitomatu, który jest akurat najbliżej. Krąży stereotyp, że wypłata w bitomacie jest skomplikowanym zadaniem. Jak widać powyżej jest to raczej bardzo intuicyjna procedura. Wystarczy kilka chwil by mieć gotówkę w rękach. W samej Warszawie obecnie stoi ponad 300 bitomatów co świadczy o tym, że zapotrzebowanie na tą usługę jest spore i coraz więcej osób przekonuje się do zakupu lub sprzedaży kryptowalut w ten sposób.

Ponad 300 bitomatów na terenie Warszawy

Nadal mało osób zdaje sobie sprawę, że w samej Warszawie jest ponad 300 bitomatów. Ich lokalizację można odnaleźć na mapce atm.egera.com/warszawa dzięki czemu w prosty sposób można sprawdzić, gdzie w najbliższej okolicy jest urządzenie, które pozwoli na wymianę kryptowaluty, na gotówkę.

Jedną z głównych korzyści płynącą z użytkowania bitomatów jest szybka wymiana kryptowaluty na gotówkę (lub gotówki na kryptowalutę). Kolejnym atutem jest bezpieczeństwo transakcji. Wiele osób nie chce łączyć kryptowalut z kontem osobistym w banku, bitomaty są w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Ciekawostką jest, że Polska jest drugim krajem po Stanach Zjednoczonych co do ilości postawionych bitomatów. Niesamowita liczba ponad 32 000 w Stanach Zjednoczonych jest wręcz niemożliwa do przebicia w Polskich warunkach, ale 3500 bitomatów ATM Egery również robi wrażenie! W Warszawie można je spotkać w różnych miejscach użyteczności publicznej (między innymi w galeriach handlowych, na dworcach oraz przy chodnikach).