Park Kieszonkowy

Na Mokotowie powstanie park kieszonkowy

W tym roku planowane jest powstanie parku kieszonkowego na Mokotowie. Realizacja planowanej inwestycji odbędzie się w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy w ramach porozumienia z firmą InPost. 

Zielony Fundusz dla Warszawy to narzędzie, mające na celu współpracę z prywatnymi firmami oraz mieszkańcami. Głównym celem jest stworzenie większej ilości projektów, które są przyjazne środowisku. Przyczyni się ponadto do większej liczby zieleni, która cieszy oczy mieszkańców i odwiedzających stolicę. Przedsięwzięcie, którym jest park kieszonkowy na Mokotowie, powstanie w ramach współpracy z firmą InPost, która jest sygnatariuszem projektu. Prace zakończyć się mają jeszcze w grudniu tego roku. Obszar parku obejmuje 300 mkw powierzchni, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Balonowej. 

Firma InPost, znana jako lider rynku e-commerce prowadzi również działania ekologiczne i prospołeczne, w które wpisuje się zalesianie miasta. W ramach partnerstwa wprowadza rozwiązania dopasowane do mieszkańców i wspiera miasta w realizacji ekologicznych projektów. Projekt aranżacji nowego miejsca, sprzyjającego odpoczynkowi i rekreacji jest w trakcie prac. 

Park Kieszonkowy – InPost partnerem Zielonego Funduszu

Firma InPost prowadzi program – InPost Green City, który ma na celu wsparcie samorządów i lokalnej społeczności w działaniach związanych z ochroną środowiska. Znane także powszechnie rozwiązania, skupiające się na paczkomatach, umożliwiają ponadto mieszkańcom dostęp do bardziej ekologicznych form dostawy swoich zamówień. Program skupia się także na współpracy z partnerskimi miastami, obejmując inicjatywy ekologiczne. Wprowadzone rozwiązania to m.in. czujniki powietrza w paczkomatach, montaż stojaków rowerowych i nasadzenia zieleni.

W ramach partnerstwa z Zielonym Funduszem dla Warszawy partnerzy wspierają założenia strategii adaptacji do zmian klimatu. Jak podaje urząd m.st. Warszawy Uzyskane we współpracy z firmą InPost środki, pozwolą na istotne zmiany. Dotyczą one zarówno powstanie parku kieszonkowego na Mokotowie, jak i nasadzenia ponad 800 mkw bydlin, traw i roślin cebulowych oraz zapewnienie rocznej pielęgnacją.

Więcej aktualności z mokotowa na https://warszawainfo.pl/