Nie dokończyli płatności za laptopy. Grozi im do 8 lat więzienia

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali dwie osoby oskarżone o oszustwo związane z sprzedażą laptopów przez internetowy portal ogłoszeniowy. 25-latek i 23-latek zostali oskarżeni i grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło, gdy dwóch sprzedawców wystawiło ogłoszenie z laptopami na sprzedaż. Potencjalni kupujący jednak chcieli obejrzeć sprzęt osobiście przed zakupem. Umawiali się na spotkania, podczas których doszło do transakcji. Kupujący rozpoczynali płatność, ale nie dokończyli jej, co doprowadziło do oszustwa.

Gdy sprzedawcy zorientowali się, że zostali oszukani, niezwłocznie zgłosili sprawę na policji. Dzięki sprawnym działaniom udało się namierzyć jeden z laptopów w lombardzie na Pradze Północ. Funkcjonariusze w sprawie zatrzymali 25-latka, który próbował wykupić sprzęt, ponieważ znalazł na niego klienta. Na podstawie dalszych ustaleń policji, drugi laptop został odzyskany, a 23-latek również został zatrzymany.

Obaj oskarżeni zostali osadzeni w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty za oszustwo. Jeden z nich będzie traktowany jako recydywista. Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz nadzoruje całe postępowanie w tej sprawie. Przestępstwo oszustwa, za które odpowiadają, może skutkować surowymi konsekwencjami, w tym karą do 8 lat pozbawienia wolności.