Niebezpieczne pułapki na ścieżkach rowerowych w Ursynowie

Niezwykle niepokojące zdarzenie miało miejsce na jednej z ursynowskich ścieżek rowerowych – jak donosi Super Express, anonimowy sprawca wbijał tam ostre śruby w asfaltową nawierzchnię. To alarmujące wydarzenie zostało zgłoszone przez lokalnych mieszkańców. Metalowe gwoździe były umieszczone w taki sposób, że mogłyby spowodować poważne wypadki. Na szczęście, odpowiednie służby szybko odniosły się do sprawy i neutralizowały zagrożenie, usuwając metalowe ostrza z drogi.

Informacje o tym niecodziennym i bardzo niebezpiecznym incydencie początkowo pojawiły się na mediach społecznościowych w grupie sąsiedzkiej skupiającej mieszkańców Ursynowa – tak relacjonuje Super Express. Post zawierał zdjęcia ostrzeżeń wbitych w asfalt, które były widoczne na obrzeżach ulicy Płaskowickiej. Dodatkowo, jeden z użytkowników mediów społecznościowych zaalarmował innych komentarzem pod postem, informując o podobnej sytuacji – na tej samej drodze rowerowej pomiędzy ulicami Stryjeńskich i Braci Wagów również ktoś wbijał śruby w asfalt.

Na szczęście, odpowiednie służby szybko zainterweniowały, co potwierdził Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich: „Nasze pogotowie usunęło zagrożenie. Nie jestem pewien, czy to był tylko głupi żart, ale na pewno było to bardzo niebezpieczne”. Dybalski podkreślił również, że to sprawa dla policji.