Nowoczesne liceum ogólnokształcące powstaje w warszawskiej Wesołej

Na ulicy Słowackiego w Warszawie dynamicznie postępuje budowa nowoczesnej placówki edukacyjnej. Urząd Dzielnicy Wesoła przedstawił ostatnie doniesienia dotyczące realizacji inwestycji, której dynamika zaskakuje na każdym kroku. Z przyjemnością obserwujemy jak na terenie naszej dzielnicy rośnie pierwsze miejskie liceum ogólnokształcące. Gmach mający ponad 6,3 tys. metrów kwadratowych będzie mógł zaoferować naukę dla 600 studentów. Część tej inwestycji to również budowa przestronnej sali sportowej. Obliczony koszt całego projektu to prawie 34,5 mln złotych, na które Wesoła otrzymała dofinansowanie od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Jasno widoczne są efekty prac prowadzonych przy konstrukcji współczesnego liceum umiejscowionego na ulicy Słowackiego w warszawskiej Wesołej.
– Budowa przebiega zgodnie z zaplanowanym czasem, a jej zakończenie przewiduje się na 10 listopada bieżącego roku – wyjaśniła Katarzyna Wasiak, rzecznik prasowy Dzielnicy Wesoła w Warszawie. – Po tym etapie rozpoczną się inspekcje budynku z planowanym ukończeniem do końca 2023 roku.

W sąsiedztwie szkoły planuje się stworzenie sali sportowej z siłownią o łącznej powierzchni 700 metrów kwadratowych. Projektant budynku szkolnego zadbał o ekologiczne źródła ciepła: powietrzne pompy ciepła podtrzymane kondensacyjnymi kotłami gazowymi. Dach części sportowej zostanie zaopatrzony w panele fotowoltaiczne stanowiące wsparcie dla zasilania szkoły w energię elektryczną.

Szkolny gmach wznoszący się na ulicy Słowackiego stanie się pierwszym miejskim liceum ogólnokształcącym w dzielnicy Wesoła.
Całkowity koszt tej inwestycji to 34 427 700 złotych. Otrzymaliśmy informację od Urzędu Dzielnicy Wesoła, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał dodatkowe środki finansowe w wysokości 2 100 000 złotych na projekt „Budowa budynku na potrzeby CLXIII Liceum Ogólnokształcącego”. Te fundusze zostaną wykorzystane na wyposażenie liceum.