Nowodworska Policja uratowała życie 55-latka, który zgubił się w Puszczy Kampinoskiej

Jednostka prewencyjna nowodworskiej Policji uratowała wczoraj mężczyznę, który wymagał pilnej interwencji medycznej. Wszystko to za sprawą szybkiego i efektywnego działania funkcjonariuszy, dzięki czemu 55-letni mężczyzna został natychmiast przewieziony do placówki służby zdrowia.

24 stycznia 2024 roku, w środowe przedpołudnie, operator komendy policji w Nowym Dworze odebrał telefon alarmowy. Mężczyzna zgłosił, że znajduje się na terenie Puszczy Kampinoskiej, ale nie był w stanie precyzyjnie określić swojej lokalizacji. Zgłaszający dodał również, że odczuwa nagłe osłabienie i wymaga natychmiastowego wsparcia. Niestety, po pewnym czasie rozmowa została nagle przerwana i wszelkie próby ponownego nawiązania kontaktu okazały się bezskuteczne.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim natychmiast skierował policjantów do obszaru wskazanego przez zgłaszającego. Jednocześnie poinformował Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe o sytuacji. Dodatkowo ustalił na kogo zarejestrowany jest numer telefonu, z którego wykonano zgłoszenie.

Patrolowcy z Nowego Dworu Mazowieckiego dotarli natychmiast do wskazanej miejscowości Janówek, która należy do gminy Czosnów, i rozpoczęli poszukiwania zaginionego mężczyzny. Na szczęście, po krótkim czasie udało im się odnaleźć 55-latka.

Niewątpliwie to dzięki prędkiemu i efektywnemu działaniu funkcjonariuszy miejscowej Policji, mieszkaniec gminy Czosnów otrzymał pilną pomoc medyczną i został przetransportowany do szpitala na czas.