Policja z Nowego Dworu Mazowieckiego interweniowała natychmiast, aby uratować mężczyznę w potrzebie

Pracownicy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wykazali się niezwykłą sprawnością w środowe przedpołudnie, 24 stycznia 2024 roku. Udało im się szybko zlokalizować i udzielić pomocy 55-letniemu mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji zagrożenia życia.

Wszystko rozpoczęło się od telefonu na numer alarmowy, który dyżurny komendy otrzymał przed południem. Zgłoszenie przekazał pan, który informował, że aktualnie przebywa na terenie Puszczy Kampinoskiej, jednak nie jest w stanie dokładnie określić swojej lokalizacji. Mężczyzna podkreślał, że czuje się bardzo źle i pilnie potrzebuje pomocy. Niespodziewanie zgłoszenie zostało przerwane, a wszelkie próby powtórnego nawiązania rozmowy nie przynosiły rezultatów.

Dyżurny nowodworskiej komendy bez wahania skierował policjantów do obszaru, który został określony przez zgłaszającego. Informację o sytuacji przekazał również do Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Dzięki ustaleniu właściciela numeru, z którego nadeszło zgłoszenie, mógł skierować funkcjonariuszy w najbardziej prawdopodobne miejsce.

Patrolujący teren policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego bez zwłoki udali się do miejscowości Janówek w gminie Czosnów, gdzie rozpoczęli poszukiwania zgłaszającego. Na szczęście, po krótkim czasie udało im się odnaleźć 55-letniego mężczyznę.

Dzięki natychmiastowej reakcji i skutecznym działaniom policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego, mieszkaniec gminy Czosnów otrzymał niezbędną pomoc medyczną w odpowiednim momencie. Następnie został on przetransportowany do szpitala, gdzie nadal jest pod opieką specjalistów.